NABÍZÍME    KDO JSME    GALERIE    REFERENCE    KONTAKT

GALERIE

GEOMETRICKÁ ZAHRADA V SATELITU – Zeleneč

investor: soukromý
projektant: Lucie Komendová, M.Sc.
celková plocha: 180 m2
datum realizace: podzim 2010
zhotovitel: Ing. Kateřina Trefilová


Projekt hledal originální řešení malého prostoru v nově vzniklé satelitní výstavbě. Zadáním investota bylo odclonění pozemku od okolí tak, aby vznikl příjemný intimní prostor, který rozšíří obytnou plochu a bude zajímavý i při pohledu z okna během všech ročních období. Bezprostředně blízko domu je zachována travnatá rovina, sloužící jako aktivně využívaný prostor pro sport a hry.

Součástí funkčního minimalistického principu řešení zahrady jsou i zpevněné plochy, které rozděluje terénní zlom překonaný pískovcovými schody a kamennou suchou zdí. Svah je osázený stepními rostlinami s velkým podílem travin, kvetoucími od brzkého jara až do časného podzimu a okrasnými keři, které pohledově oddělují zadní vyvýšenou část zahrady.

Zvýšená část zahrady je pojata jako „venkovní pokojík“, který je od spodní části zahrady oddělen dřevěnou pergolou s popínavými jedlými rostlinami. Pergola rozšiřuje zahradu po své vertikále a ta se stává opticky prostornější. Ve venkovním pokojíku je kromě trávníku navržena vodní plocha a autorská dřevěná lavice pro odpočinek a rozjímání.

Článek z časopisu "Můj dům":
Geometricka-zahrada-Zelenec.pdf

©2010 Atelier Gaia, Durďákova 49, Brno  |  WEB: Legraf.cz - grafické studio    TOPlist